Bir Yıkılış Hikâyesinin Sonu

Bu yazıyı okurken dinlenebilir şarkı için Tıklayınız.


Harman dertlerin kızıl bakışı ürkütecek, malum ve mahzun kalacaksın kederin doruklarında.


Sığamayacaksın, sığdıramayacaksın. Eğer gerçekten kalbine aldıysan onu, suçu hep kendine atacaksın…


Durumun vahametini bildiğin halde uzak duracak ve yine de bir umut besleyeceksin ama bu umudu sadece sen bileceksin…Kaçacaksın şehirler belki de ülkeler değiştireceksin ama tek değişen mekânlar olacak sense hiç olmadığın kadar ona karşı yakın hissedeceksin.


Durmak nedir bilmeden çırpınacak hatta isyan edeceksin belki de lakin hiçbir faydası olmayacak ve bunu bile bile bunları yapmaya devam edeceksin.


En sonunda ne mi olacak?.


Çaresiz hissedeceksin, tamamen çaresiz…


Bir gün olunca artık kendini herkese kapatacaksın, sır gibi olacaksın. Gizem içinde gizem olarak bakacaklar sana, sense aldırış dahi etmeyeceksin.


Tek istediğin yalnızlık içinde yaşamak olacak o an. Kendi kendini yıkacaksın, her saniye, her dakika, her saat, her gün hatta yıllarca belki de…


Gün olacak toparlandığını ayağa kalktığını hissedeceksin sonra bir huzur parçası aramak için düşeceksin yollara lakin ne bir huzur, ne de bir tebessüm karşılamayacak seni.


Hal böyle olunca eskisinden daha fazla yıpratacaksın kendini, her çabanın yok olduğunu hissedeceksin ve yine yalnızlık çalacak kapını…


Türküler, şiirler, hikayeler ve deyim sözleri karşılayacak seni, her birinden bir parça ders alacaksın ama yine de kendine engel olamayacaksın, unutmak sana bir lütuf olacak…


Her bir sözde, kelimelerin içinde onu arayacaksın, sürekli karşına çıkacak, ismini duymak bile kalbine dokunacak, anlamsızca çevrene bakacaksın.


Öyle bir gün gelecek ki, artık bu hislere alışacak ama hiçbir şey unutmayacaksın. O günden sonra sanki dünyanın sırlarını çözmüş ve basitleştirmiş hissedeceksin, daha güçlü olacaksın, daha dingin…


İzlemeye başlayacaksın herkesi, her şeyi, dinlemeyi öğreneceksin. Hayatın artık sessiz, sakin ve bir o kadarda ıssız olacak, çevrende öğütler dağıtan kişi olarak anılacaksın, bundan kaçacaksın ama bunda bile başarılı olamayacaksın, kimisi için garip olmaya devam edeceksin.


Gün olacak hayatın lezzeti olan manayı kaybettiğini hissedeceksin, boşluktan boşluğa düşeceksin ama her seferinde kalkmayı öğreneceksin.


Yine bir gün gelecek her şeye rağmen gülebildiğini fark edeceksin, yaşadıklarının anlamını daha iyi öğrenince, her geçen vakitte huzura yaklaştığını fark edeceksin.


Hayatına bir o kadar daha dertlerin, kederlerin geldiğine şahit olunca, alışacak ve anlayış göstereceksin. Küçük tebessümlerle karşılık vereceksin canını yakmaya çalışan, uyku hırsızı dertlere…


Bir Yıkılış Hikâyesinin Sonu.