Umursamaz Olmak İyi Hissettirir mi?

Bu yazıyı okurken dinlenebilir şarkı için Tıklayınız.


Unutkan olarak düşünürler umursamaz olanları.


Unutmak genel geçer olaylar için değil miydi?


Geçmişin esaretinde yaşayan o kadar esir, hafif bir sitemle bakarlar umursamazlara.


Çılgınca oluşan durum olarak görürler umursamazlığı.


Dolayısıyla akla da gelir sorular;


Umursamaz olmak iyi hissettirir mi?


Öncelikli olarak umursamazlığı tanımamız gerekir. Halk arasında ‘gamsız olmak’ olarak geçen umursamazlık, kimisi için bir ödül gibi görünse de, bazıları için kaygılandıran bir durumdur.İki uç noktadır umursamazlık.


Umursamazlar, olaylara geçici olarak bakar, yüzeysel olarak değerlendirirler, burada onlar için sorun oluşturan durumsa, olaylara yüzeysel olarak baktıkları için durumun içindeki kilit noktaları göremezler. Bundan dolayı genelde hata yapmak onlar için oldukça olasıdır, hatta umursamazlar için normalleşen hata yapma durumu, çevresine oldukça zarar verir fakat umursamaz olanlar bunun farkında bile olmayabilirler.


Bu durumlar birbirini tetikleyen unsurlardır, umursamazlık hata yapmayı, hata yapmada bir vakitten sonra geçimsizliği, geçimsizlikte, huzursuzluğa neden olur…


Her ne kadar umursamaz insanlara özenenler olsa da, aleyhine gerçekleşen durumlar, umursamaz olmaya değer mi? Düşünmek lazım…


Asıl soruya geldiğimizde. (Umursamaz olmak iyi hissettirir mi?)


Her ne kadar hayatınızda sizi rahat hissettiren duyguların, hislerin peşinden koşsanız da, başkalarının yani aileniz, arkadaşlarınız ve benzeri gibi çevrenizin özgürlüklerini veya yaşam alanlarını, standartlarını kısıtladığınız ya da içten bir değişikliğe neden oluğunuzda ister istemez bu durum huzursuzluğa neden olabiliyor…


Varacağımız sonuçsa, umursamaz olacağınız olaylar ve umursamaz olmayacağınız olaylar mevcuttur.


Sürekli umursamaz bir tavırda olursanız sonucu huzursuzluk olacaktır, sürekli takıntılı tavırlarda olursanız sonucu yine huzursuzluk olacaktır.


Yapılması gerekense sizi geçmişe hapseden olaylarda umursamaz olmanız iyi hissettirebilir.


Çünkü takıntılı hallerin bir zamandan sonra kısır bir döngüye geldiği ve yaşamınızı oldukça kısıtladığı bellidir, buna izin vermemek için buralarda takıntılı olmayıp alınması gereken dersi yanına alarak hayatına devam etmek seni iyi ve güçlü hissettirecektir.


Umursamanız gereken durumlara örnek verecek olursak da, çevrenizde değer verdiğiniz insanların, kendileri için değerli olan durumları, olayları geçiştirip bir kenara bırakmak yerine onlara yardımcı olmaya çalıştığınızı belli eden davranışlar da bulunmalı ya da yardım edemiyorsanız, karşı tarafı düşündüğünüzü belli eden davranışları göstererek yanında durmanız, yine onu umursadığınızı gösterecektir.


Hayatta kendinize değer verin ve değer verdiğiniz insanları da görmezden gelmeyin, yapacağınız seçimleri ve davranışları her yönüyle düşünmek minimum hata yapmanızı sağlayacaktır…Umursamaz Olmak İyi Hissettirir mi? son.